kürtaj-jinekoloji.net

Kürtaj randevu işlemleri hakkında bilgilerKürtaj Randevusu Alma İşlemi

 

Jinekolog Op. Dr.Kağan Kocatepe

Nispetiye Cd. No: 36, Levent, Istanbul

0555 663 13 13 - 0212 268 45 02

Kürtaj randevusu alma ve işlemin uygulanması

Kürtaj randevusu almak için yukarıda belirtilen muayenehane numaralarından sekreterim Nurhan hanım ile görüşerek (hafta içi st.09.30, Ctesi st.09.00'dan itibaren) direkt randevu alabilirsiniz.

Jinekolog Dr. Kağan Kocatepe kimdir?>>

Kürtaj randevusunu Jinekolog Op. Dr. Tülin Kocatepe'den almak için tıklayınız>>

 

Kürtaj işleminin aynı gün gerçekleşmesini istiyorsanız sayfanın sonunda yer alan "İzlemeniz gereken yol (ÖZET)" bölümünü mutlaka okuyunuz.--

Gebelik haftanız 10 haftadan daha fazla ise ülkemizdeki yasal sınırlar aşılmış olduğundan kürtaj işlemi hiçbir şekilde uygulanmamaktadır. Bu konuya özellikle dikkat ederek arayınız.

Bu sayfada ve http://jinekoloji.net/kurtaj.html sayfalarında kürtaj işlemiyle ilgili aklınıza takılan tüm sorulara cevap bulacaksınız.


Vakum Kürtaj işlemi; (Not: kürdaş, kürtaş, kurtaş gibi kelimeler yanlıştır, doğrusu kürtaj dır).

Gebelik haftanız hesaplayıcıya göre yasal sınırlar içerisindeyse öncelikle bir ultrasonografi incelemesiyle gebelik haftanız teyid edilir. Daha sonra ya aynı gün içerisinde, ya da karşılıklı konuşarak belirlediğimiz bir tarihte hastanede kürtaj işleminiz gerçekleştirilir.

Kürtaj işleminin aynı gün içerisinde gerçekleşmesi lokal anestezi altında gerçekleşecekse ek bir önkoşul taşımamaktadır. Müdahalenin genel anestezi altında gerçekleşmesini tercih ettiğinizde (bu,özellikle doğum yapmamış olan kadınlar için daha konforludur) işlem öncesinde 5 (beş) saatlik bir açlık ve susuzluk süresi gerekir. Bu süre içerisinde sigara da içilmemelidir.

Genel anestezi adı verilen bu anestezi şekli ameliyatlarda uygulanan derin genel anesteziden çok daha yüzeyel ve damardan verilen ilaçlarla sağlanan bir anlamda derin uykudur.


Ülkemizde, her çağdaş ülkede olduğu gibi istenmeyen bir gebelikten kurtulmanın yolu vakum kürtaj işlemidir.

Sonuç getirmeyen yöntemlere (gebeliğin varolması durumunda tıbben sonuç vermesi imkansız olan "söktürücü iğne" gibi) asla başvurmayın...Bunlar yalnızca gereksiz yere zaman kaybetmenize yol açar.

Yasal sınırlar içinde olan ve usulüne uygun olarak, vakum yöntemiyle uygulanan bir kürtaj sonrasında sağlıklı bir bebek doğurmanız tümüyle mümkündür.


İzlemeniz gereken yol (ÖZET):
1-Bilgi edinme: http://jinekoloji.net/kurtaj.html sayfasında işlem hakkındaki detayları bulabilirsiniz.
2-Ayrıntılı görüşme ve ultrasonografi için randevu alınması: müdahalenin aynı gün gerçekleşmesini istiyorsanız günün en son saatlerine randevu alınız ve genel anestezi için gerekli 5 saatlik açlık (su ve sigara da içmemelisiniz) süresine uyunuz. Bu görüşme esnasında aklınıza gelen tüm sorular cevaplanacaktır.
3-İşlem: muayenehanede yapılan ultrasonografide gebelik haftasının teyid edilmesinden 1-2 saat sonra (veya kararlaştırılan başka bir tarihte) işleminiz hastanede gerçekleştirilebilir (gebelik haftasının çok ufak olması durumunda müdahale ertelenebilir veya yasal sınırlar dışındaysa yapılamaz).
4-Eve Dönüş: müdahale bittikten yaklaşık 2 saat sonra evinize (şehirdışından gelenler için de geçerlidir) dönebilirsiniz.
5-Kontrol: bir hafta sonra kontrol için tekrar gelmeniz önemlidir. Ücretsiz olan bu kontrol muayenesinde size aile planlaması hakkında bilgi verilecek ve size uygun olan yöntem belirlenecektir.


Muayenehane Adresi

    Nispetiye Caddesi No:36
Levent / İstanbul
detaylı tarif ve otopark bilgisi için tıklayın...

Telefon:
(0555) 663 13 13 - (0212) 268 45 02